خرید دستگاه لیزر, دستگاه سوپرانو تیتانیوم, دستگاه لیزر تیتانیوم, لیزر موهای زاید

مقایسه تخصصی و فنی دستگاه لیزر تیتانیوم با لیزر پلاتینیوم

دستگاه لیزر تیتانیوم به همراه دستگاه لیزر پلاتینیوم دو مدل از جدیدترین محصولات شرکت آلما هستند که برای لیزر موهای زائد طراحی و ساخته شده‌اند. هر دوی آن‌ها در بازار ایران به فروش می‌رسند، بنابراین دست کلینیک‌های زیبایی برای خرید هر یک باز است. با توجه به این که این دو مدل یکی از پرطرفدارترین لیزرهای بازار هستند، قصد داریم تا در این مطلب مقایسه‌ای بین آن‌ها انجام دهیم.

به طور خلاصه بد نیست بدانید ساختار فنی و مکانیسم اثر این دو محصول آلما شباهت‌های زیادی به همدیگر دارند. با این وجود تفاوت‌های ظریفی در آن‌ها دیده می‌شود که باعث برتری دستگاه لیزر سوپرانو تیتانیوم به رقیب خود شده است.

از جمله شباهت‌های این دو لیزر پرتاب اشعه با 3 طول موج است. در حین حذف موهای اضافی، طول موج‌های الکس، دایود و ان دیاگ به طور همزمان پرتاب می‌شود. این ویژگی باعث کارکرد هرچه بهتر دستگاه لیزر می‌شود:
⦁ الکس (طول موج 755 نانومتر): برای افرادی مناسب است که پوست روشنی دارند.
⦁ دایود ( طول موج 808 نانومتر): بیشتر مناسب افرادی با پوست گندمی است، از جمله ایرانی‌ها.
⦁ ان دیاگ (طول موج 1064): قدرت نفوذ پذیری بالایی دارد که برای افرادی با پوست تیره مناسب است.

 

تفاوت دستگاه لیزر تیتانیوم با لیزر پلاتینیوم

اما اکنون زمان آن رسیده تفاوت‌های لیزر تیتانیوم و پلاتینیوم را بررسی کنیم:
بررسی اسپات سایز یا اندازه سایز پنجره اپتیکی در دو کالای آلما
درصد زیادی از افراد نمی‌دانند اسپات سایز چیست؟
در قسمت سر هندپیس شیشه‌ای تعبیه شده تا روی پوست قرار بگیرد و اشعه لیزر را در این سطح مقطع روی پوست بتاباند. بدون شک هرچه اسپات سایز بزرگتر باشد، نتیجه درمان با لیزر بهتر و سریع‌تر خواهد بود.
اسپات سایز لیزر پلاتینیوم 2018 بسیار کوچک طراحی شده بود، اما پس از آن شرکت آلما تصمیم گرفت ابعاد پنجره اپتیکی محصولات خود را تغییر دهد تا مراجعین نتایج بهتری دریافت کنند. با دوبرابر شدن ابعاد این پنجره در مدل تیتانیوم قدرت دستگاه‌های لیزر آلما افزایش پیدا کرد.
البته دستگاه‌های لیزر تیتانیوم در مدل‌های دو هندپیس نیز ساخته می‌شوند. در این محصولات هر دو هندپیس دارای اسپات سایزی مشابه و هم اندازه هستند.

سیستم خنک کننده (TEC) لیزر پلاتینیومی یا تیتانیومی؟

سیستم خنک کننده به دستگاه کمک می‌کند تا دمای سر هندپیس تا منفی 20 درجه کم شود. به این ترتیب سطح پوست فرد سر شده و دردی احساس نمی‌شود. هرچه این سیستم قوی‌تر باشد، درد مراجعین نیز کاهش پیدا خواهد کرد.
لیزر سوپرانو تیتانیوم در این بخش نیز قدرت خود را نمایش می‎‌دهد، چرا که مهمترین تفاوت دستگاه تیتانیومی با پلاتینیومی در سیستم کولینگ یا همان خنک سازی است. جالب است بدانید قدرت سر کردن تیتانیوم تقریبا 2 برابر پلاتینیوم است. به سبب همین ویژگی تیتانیوم 2021 در بازار ایران طرفداران زیادی دارد.

مقایسه نرم افزاری و اپراتوری، برتری از آن کدام است؟

در این قسمت نیز برتری از آن لیزر موهای زائد تیتانیومی خواهد بود. اختلاف این دو دستگاه در نرم افزار به بالاترین میزان خود می‌رسد. دستگاه‌های تیتانیومی آلما از 3 مدل لیزر پشتیبانی می‌کنند، به این ترتیب می‌توان تمامی پارامترها را تنظیم نمود. همچنین نمایش طیف‌های رنگی، تنظیم اندازه ناحیه مدنظر و انتخاب محل بسیار دقیق است. حتی می‌توانید ماژول‌های دایود بار را هم تنظیم نمایید.
با وجود چنین ویژگی‌هایی انتخاب شما کدام است، لیزر پلاتینیوم یا تیتانیوم؟

ظاهر دستگاه تیتانیومی یا پلاتینیومی؟

با مقایسه ظاهری جدیدترین محصولات آلما باز هم برگ برنده در دست لیزر تیتانیوم است. ظاهر جذاب این دستگاه با نمایشگر 165 اینچی و همچنین کیفیت 4K می‌تواند نمای کلینیک یا مطب شما را دگرگون کند. همچنین بدنه لیزرهای تیتانیومی پلاستیکی بوده که این می‌تواند به سبک شدن دستگاه منجر شود. همچنین طراحی هندپیس نیز شگفت انگیز است تا مزاحم پزشک یا لیزر کننده نباشد.

 

توان خروجی لیزر تیتانیوم و پلاتینیوم

soprano iceتیتانیوم ماژول‌هایی با توان خروجی 1200 وات تولید می‌کند. این درحالی است که ماژول‌های پلاتینیوم درنهایت بتوانند 800 وات باشند. 1200 وات قادر است تمام موهای زائد با هر عمق و رنگی را حذف کند. اما 800 وات نمی‌تواند برای هر کاربردی مناسب باشد.
به این ترتیب سوالی که بسیاری از افراد می‌پرسند اشتباه است: دستگاه لیزر تیتانیوم یا دستگاه لیزر پلاتینیوم کدام بهتر است؟ این دو دستگاه به هیچ وجه قابل قیاس نبوده و در هر صورت تیتانیوم از پلاتینیوم بهتر است.
به جرات می‌توان ادعا کرد، دستگاه لیزر سوپرانو تیتانیوم بهترین دستگاه لیزر موهای زائد در بازار است.

سخن پایانی

لیزر پلاتینیوم به همراه تیتانیوم دو محصول جدید شرکت آلما در بازار ایران هستند. امروزه بسیاری از کلینیک‌ها و مطب‌های زیبایی از این دستگاه‌های به عنوان لیزر موهای زائد استفاده می‌کنند. اما شاید سوال اصلی این باشد که کدام یک از این دو محصول بهتر است؟
در این مقاله این دو دستگاه به طور دقیق با یکدیگر مقایسه شدند و ضمن بررسی شباهت‌ها، تفاوت‌های آن‌ها نیز به طور کامل بررسی شدند. در نتیجه می‌توان گفت چه از لحاظ کیفی و چه از لحاظ نتیجه نهایی دستگاه‌های تیتانیومی شرکت آلما برگ برنده را دارند.
ناگفته نماند که تفاوت این دو محصول حذف موهای زائد، بسیار گسترده تر است، اما همین موارد نیز برای آگاهی از برنده رقابت دو کالای پرطرفدار آلما کافی است. بنابراین اگر به دنبال خرید بهترین دستگاه لیزر بازار هستید، پیشنهاد ما لیزر تیتانیوم خواهد بود.

 

اگر به مقالات با موضوع دستگاه های لیزر علاقه مندید پیشنهاد میکنیم لیست مقالات ما را بررسی بفرمایید.

نوشته های مشابه