Ems and cryo, آرایشی و زیبایی, پیکر تراشی, تناسب اندام و تغذیه, سبک زندگی

ماهیچه سازی

زمان مطالعه : 5 دقیقه

تاثیر بافت های چربی و ماهیچه ای بر روی اناتومی کلی بدن :

بافت چربی و بافت ماهیچه ای جزو اصلی ترین بافت های بدن می باشند که هنگام بررسی آناتومی کلی بدن با آنها مواجه می شوید. بافت های فوق دارای ویژگی های خاص و منحصر به فردی می باشند و وظایف خاصی را بر عهده دارند. توجه داشته باشید که از نظر علم پزشکی بافت چربی بدن جزو یکی از بافت های ضروری می باشد که مسئولیت های مختلفی را بر عهده می گیرد. به عنوان مثال این بافت می تواند به عنوان یک منبع تغذیه، ضربه گیر و … در قسمت های مختلف فعالیت کند. اما وجود بیش از حد بافت چربی می تواند مشکلات بسیاری را به همراه داشته باشد. در ادامه شما را با مهم ترین ماهیچه سازی آشنا می کنیم تا بتوانید این بافت را جایگزین چربی های اضافی بدن خود کرده و استایل زیبا و ایده آلی داشته باشید.

تفاوت چربی و ماهیچه :

هنگام بررسی تخصصی بافت چربی شما با چربی قهوه ای و سفید رو به رو می شوید. چربی قهوه ای بسیار فعال بوده و کالری قابل توجهی می سوزاند. اما چربی سفید که دلیل اصلی چاقی و اضافه می باشد، دارای ویژگی های فوق نیست. به طور کلی بافت چربی از سلول هایی تشکیل شده است که چربی را درون خود ذخیره می کنند. اما بافت عضلانی سوخت و ساز، حرکات، کنترل و مسئولیت های مختلفی را بر عهده دارد. وجود بیش از اندازه بافت چربی در بدن می تواند مشکلات مختلفی از جمله اختلالات هورمونی را برای شما در بر داشته باشد.

 

چگونه بدنی زیبا و ماهیچه ای داشته باشیم ؟

برای داشتن بدنی زیبا و استایلی مناسب باید بتوانید بافت چربی بدن خود را از بین ببرید و ماهیچه سازی کنید. دقت داشته باشید که کمبود بیش از اندازه چربی در بدن نیز می توانید مشکل ساز باشد و بیماری هایی مثل سوء تغذیه را به همراه داشته باشد. به طور کلی نحوه ساخت بدن زیبا برای هر شخص متفاوت می باشد. به عنوان مثال افراد دارای اضافه وزن با یک رژیم غذایی مناسب باید میزان کالری دریافتی خود را به میزان استاندارد کاهش دهند و متابولیسم بدن خود را تنظیم نماید. در ادامه شما را با تعدادی از مهم ترین راه های ماهیچه سازی آشنا می کنیم.

 

 

راه های ساخت ماهیچه و از بین بردن چربی :

  رژیم غذایی مناسب :

رژیم غذایی مناسب برای ماهیچه سازی و از بین بردن چربی به معنی کم خوردن و نخوردن اغلب مواد غذایی نمی باشد. در واقع یک رژیم غذایی اصولی و تخصصی بر روی میزان کالری و نوع غذای دریافتی افراد تمرکز می کند تا بتواند بافت چربی اضافی بدن را با ماهیچه جایگزین کند. در اغلب رژیم های غذایی که برای ساخت ماهیچه استفاده می شوند، پروتئین دریافتی فرد بالا رفته و کربوهیدرات و چربی موجود در رژیم غذایی آن به میزان قابل توجهی کاهش پیدا می کند.

  تمرینات ورزشی مناسب :

تمرینات ورزشی مناسب یکی دیگر از بهترین روش های از بین بردن بافت چربی و ساخت ماهیچه می باشد. امروزه رشته های ورزشی مختلفی وجود دارند که می توانند به صورت تخصصی بر روی استایل شما کار کرده و بدنی زیبا را برای شما به ارمغان بیاورند.

آشنایی با دستگاه ماهیچه ساز ام اسکالپ :

ام اسکالپ یک دستگاه ماهیچه ساز بسیار پیشرفته می باشد که باعث انقباض عضلات تا حدود ۲۰ هزار کرانچ شوند. میزان فشار وارد شده از سمت این دستگاه بسیار بیشتر از فشاری می باشد که عضلات بدنسازان حرفه ای وارد می شود. این دستگاه ماهیچه ساز با کمک یک روش غیر تهاجمی می تواند باعث فرم گرفتن عضلات بخش های مختلف بدن مثل شکم، باسن، بازو، پشت ساق، ران و … شود. این دستگاه علاوه بر ساخت بافت ماهیچه ای جدید به تقویت بافت های قدیمی تر و لیفت آن ها نیز کمک می کند.

 

 

نوشته های مشابه