Ems and cryo, پیکر تراشی, تناسب اندام و تغذیه, سبک زندگی, مراقبت و سلامتی

از لاغری موضعی چه میدانید؟

اگر دنبال کاهش وزن و لاغری می باشید، حتما تا به حال با واژه ای به نام موضعی برخورد داشته اید. لاغری موضعی، نوعی لاغری می باشد که هر شخصی که به فکر سلامت خود می باشد، به دنبال آن است. لاغر شدن از نوع موضعی با لاغری طبیعی و عادی، متفاوت است. در ادامه می خواهیم بیشتر درباره ی این موضوع بدانیم. لطفا با ما تا انتهای این مقاله همراه باشید.

 

لاغری موضعی چیست؟

 

شاید افراد زیادی فکر کنند که لاغری موضعی همان لاغری عادی می باشد. در حالی که این دو مفهوم کاملا با یکدیگر متفاوت می باشند. در لاغری عادی، شخص ابتدا چربی های سخت که معمولا در اندام های داخلی مانند کلیه و کبد وجود دارد را از بین می برد.

سپس به سمت از بین بردن چربی های نرم مانند دور کمر و باسن، پیش می رود. این فرآیند در لاغری موضعی متفاوت است. در این فرآیند، شخص در ابتدا به سمت نواحی مورد انتخاب خود برای از بین بردن آن ها حرکت می کند. به عنوان مثال، شاید شخصی بخواهد در ابتدا چربی های نرمی که اطراف کمر وی وجود دارند را از بین ببرد. به همین علت، به سوی این روش پیش می روند.

 

یکی از موانع مهمی که پیش روی لاغری موضعی قرار دارد، این است که روش های کمی برای آن وجود دارد که بدون عمل جراحی میسر باشد. همین موضوع این فعالیت را سخت و نامطمئن کرده است. در ادامه بیشتر به این اطلاعات دست پیدا خواهیم نمود.

 

این نوع از لاغری برای چه قسمت هایی از بدن کاربرد دارد؟

معمولا افرادی که لاغری موضعی را انتخاب می کنند، به دنبال دست پیدا کردن به لاغری یک بخش خاصی از بدن خود می باشند. این نوع از لاغری، به شخص کمک می کند برخی از مناطق بدن که چربی بیشتری دارد را از بین ببرد. این مناطق به موارد زیر محدود می شود:

  • اطراف لگن
  • باسن
  • پوست شل
  • ران
  • سلولیت جانبی

 

آیا ورزش باعث لاغری بخض های خاص (موضعی) می شود؟

 

ورزش و استفاده از یک برنامه رژیمی مناسب، همواره باعث کاهش وزن و انجام زندگی سالم می شود. یکی از انواع ورزش های مفید برای این امر، انجام ورزش برای کاهش نقطه ای می باشد. در این نوع از ورزش، اشخاص ورزش های هدفمندی را انجام می دهند تا بتوانند بخش خاصی از بدن مانند ران یا بازو را با کاهش چربی همراه سازند. پس از بررسی های صورت گرفته، مشخص شده است که تمرین های هوازی، ترکیبی، تمرین برای کل بدن و تمرین با شدت بالا، می تواند در لاغری بدن، تاثیر بسزایی داشته باشد. البته که محققان متوجه شده اند که ورزش، تاثیر آنچنانی روی لاغری موضعی ندارد و نتایج آن، درصد کمی را پوشش می دهد.

از چه مواد غذایی برای این لاغری باید استفاده کرد؟

 

برای دستیابی به لاغری موضعی، نیاز است در رژیم غذایی خود، برخی از مواد غذایی را گنجاند. دارچین، ماهی، گوشت، غذاهای تند، آب و زنجبیل، از جمله این مواد پر انرژی می باشند که علاوه بر سیری، باعث می شود اشخاص به سمت و سوی لاغری بروند. علاوه بر این، میوه ها و سبزیجات هم نیازمندی های بدن را به خوبی تامین می کنند.

 

لاغری موضعی به وسیله دستگاه

 

از جمله مهم ترین روش برای لاغری مناطق خاص، استفاده از دستگاه های ویژه آن می باشد. در این زمینه، در حال حاضر دستگاه هایی وجود دارند که اشخاص به وسیله ی آن ها، می توانند از کاهش وزن به صورت موضعی، بهره مند شوند. کویتیشن، RF یا فرکانس رادیویی، اندرمولوژی، مزوتراپی، تکنیک لیفتینگ، امبدینگ و … از جمله روش های کاهش وزن موضعی به وسیله دستگاه می باشند.

 

کلام آخر

همانطور که متوجه شده اید، برای بهره مندی از لاغری موضعی، نیاز است اشخاص علاوه بر استفاده از روش های موجود، به انجام ورزش و استفاده از یک رژیم غذایی مناسب نیز عادت پیدا کنند. نکته ی مهم در این زمینه، این می باشد که انجام روش های لاغری بدون استفاده از ورزش و رژیم، دوام آنچنانی نخواهد داشت.

نوشته های مشابه