آرایشی و زیبایی, آموزش مزوتراپی پوست, محصولات بهداشتی, مراقبت و سلامتی, مزوتراپی, مزوتراپی شیراز

آشنایی با دستگاه های مراقبت پوست و جوانسازی حرفه ای و کلینیکی

مراقبت پوست و جوانسازی

افزایش سن یکی از دلایل پیری و ایجاد چین و چروک است که این امر موجب کاهش اعتماد بنفس برخی از افراد می شود. معمولا بانوان به شادابی و طراوت پوست خود اهمیت بیشتری می دهند. که امروزه روش های گوناگون و بسیاری ایجاد شده است تا به سلامت و زیبایی پوست و جوانسازی کمک کنند.

برای جوانسازی و رفع مشکلاتی که در اثر پیری ایجاد شده اند، بهتر است از دستگاه های جوانسازی پوست بهره ببرید تا نتیجه ای مثبت دریافت کنید.

روش های غیر تخصصی، سنتی و خانگی نمی توانند بر مشکلات پیری پوست همچون چین و چروک و افتادگی پوست صورت موثر باشند بنابراین انتخاب اول و آخر هر شخص در این زمینه باید دستگاه های مراقبت پوست و جوانسازی باشد.

روش ها و دستگاه های بسیاری وجود دارند که به کمک آنها می توان پوستی سالم و شاداب داشت. اما موثر ترین شیوه، شیوه ای خواهد بود که پزشک متخصص در این زمینه برای شما تجویز کند.

دستگاه های جوانسازی و مراقبت پوست به صورت حرفه ای و تکنیکال به رفع مشکلات پوست شما می پردازند. این دستگاه ها متنوع هستند و هر کدام به شیوه ای متفاوت عمل می کنند که در ادامه با چند مورد از بهترین دستگاه های جوانسازی پوست آشنا خواهید شد.

 


مقاله، بهترین راه های مراقبت از پوست را اینجا بخوانید

 

معرفی بهترین دستگاه های جوانسازی و مراقبت پوست

دستگاه هایی که در ادامه معرفی می شوند از به روز ترین و مجهز ترین تکنولوژی روز دنیا بهره می برند که انجام فعالیت های جوانسازی با آنها طبق استاندارد های پزشکی انجام می گیرد.

در حال حاضر متخصصین در این زمینه در کلینیک های زیبایی با استفاده از این دستگاه ها و به کمک لیزر، امواج رادیویی و غیره بر روی بافت پوست اثر گذاشته و اقدام به جوانسازی پوست زیباجو می کنند.

 

  • دستگاه هایفوتراپی(HIFU)

دستگاه هایفوتراپی از مشهورترین دستگاه های جوانسازی پوست است که بر امواج رادیویی متمرکز بوده و با شدتی بسیار بالا بر پوست اثر می گذارد. این دستگاه مشابه دستگاه سونوگرافی است که البته امواج این دستگاه متمرکز تر است و بر تولید کلاژن پوست اثرگذار است.

سلول های پوست صورت در اثر تحریک شدن توسط دستگاه هایفو به کلاژن سازی مشغول می شوند و از این جهت به جوانسازی بافت صورت کمک می کنند.

دستگاه هایفو یکی از روش های غیر تهاجمی جوانسازی را اعمال می کند که در کمترین زمان ممکن و بدون بیهوشی انجام می شود.

  • دستگاه کربوکسی تراپی

کربن تراپی یا کربوکسی تراپی از شیوه های مدرن جوانسازی پوست است. این دستگاه به کمک گاز کربن دی اکسید به جوانسازی پوست می پردازد. از این دستگاه برای کاهش چین و چروک، بهبود افتادگی و شلی پوست، درمان سیاهی دور چشم و غیره استفاده می شود زیرا این دستگاه جزو زیر شاخه های مزوتراپی است.

توسط این دستگاه و به کمک پزشک، گاز کربن دی اکسید به زیر پوست وارد شده و سلول های مرده پوست را از بین می برد. هنگام از بین بردن سلول های مرده، پوست تحریک به تولید سلول های جدید می شود و از این رو جوانسازی و مراقبت پوست صورت می گیرد.

دیگر دستگاه های حرفه ای

 

 

  • لیزر کیوسوئیچ

با استفاده از این دستگاه، اشعه ای با طول موج معین بر روی پوست تابانده می شود. این اشعه قادر است به لایه های پوست نفوذ کند و رنگ ها و لک های مصنوعی پوست را از بین ببرد.

از لیزر کیوسوئیچ برای یکدست کردن رنگ پوست استفاده می شود. این دستگاه می تواند لک صورت و جای جوش، کک و مک و یا جای زخم را از بین ببرد. اشعه این دستگاه توسط رنگدانه ها جذب می شود به همین دلیل است که می توان به کمک آن، لک ماه یا خورشید گرفتگی را از بین برد. همچنین لک هایی که در اثر تغییرات هورمونی، عوامل ارثی، بارداری و غیره ایجاد شده اند را از بین می برد.

  • دستگاه پاک کننده تتو

این دستگاه در واقع همان دستگاه کیوسوئیچ است که با استفاده از اشعه خود می تواند رنگدانه های مصنوعی حاصل از تتو را از بافت پوست پاک کند. این دستگاه برای آرایشگاه ها و مراکز زیبایی بسیاری مورد استفاده قرار می گیرد.

دستگاه پاک کننده تتو جزو بهترین دستگاه ها برای حذف تتو و یا برداشتن خال و غیره است. همچنین به کمک این دستگاه میتوان تتو ابرو را نیز به راحتی حذف کرد. از این دستگاه در جهت بهینه سازی بافت پوست استفاده می شود و عوارض جانبی ندارد.

 

برای مطالعه مقالات بیشتر اینجا کلیک کنید

نوشته های مشابه